Prospex Automatic Black Dial Watch SRPF13K1
Jomashop
ფასი
802.61
მახასიათებლები
პროდუქტის ტექნიკური მონაცემები და პარამეტრები
Case
Case Size
44
Case Thickness
13 mm
Case Material
Stainless Steel
Case Shape
Round
Case Back
Solid
Band
Band Material
Stainless Steel
Band Type
Bracelet
Band Color
Silver-tone
Band Width
20 mm
Clasp
Fold Over with Safety Release
Dial
Dial Color
Black
Type
Analog
Crystal
Scratch Resistant Hardlex
Hands
Luminous Silver-tone
Dial Markers
Dot
Second Markers
Minute Markers around the outer rim
Luminiscence
Hands and Markers
Bezel
Uni-directional Rotating
Bezel Color
Silver-tone
Bezel Material
Stainless Steel with an inalid Black Ring
Information
Brand
Seiko
Series
Prospex
Collection Name
Prospex
Gender
Mens
Model
SRPF13K1
Movement
Automatic
Features
Water Resistance
200 meters / 660 feet
Calendar
Date display at the 3 o'clock position
Functions
Date, Hour, Minute, Second
Watch Features
Stainless Steel, Analog
Additional Info
Watch Style
Casual
Warranty
3 Year Jomashop Warranty
UPC Code
Jomashop Sku
SE-SRPF13
Department
Watches
Category
Watches
აღწერა
Stainless steel case with a stainless steel bracelet. Uni-directional rotating stainless steel bezwel with an inalid black ring. Black dial with luminous silver-tone hands and dot hour markers. Minute markers around the outer rim. Dial Type: Analog. Luminescent hands and markers. Date display at the 3 o'clock position. Automatic movement. Scratch resistant Hardlex crystal. Solid case back. Round case shape. Case size: 44 mm. Case thickness: 13 mm. Band width: 20 mm. Fold over clasp with a safety release. Water resistant at 200 meters / 660 feet. Functions: date, hour, minute, second. Prospex Series. Casual watch style. Seiko Prospex Automatic Black Dial Men's Watch SRPF13K1.